В 1921 році в Умані організовано «Уманську медпрофшколу» з підготовки помічників лікарів. Коштів в місцевому бюджеті було мало, а тих грошей, які вносили учні, не вистачало. Та й викладачам працювати було нелегко: без підручників, зошитів, олівців, а про якесь обладнання, наочні посібники і думати не доводилось. Тому за два роки заклад узагалі закрили, а учнів перевили до Київської медпрофшколи.
Лише 1926 року в місті знову було відкрито медпрофшколу по підготовці помічників лікарів. Батьки взяли на себе всі матеріальні витрати пов'язані з її відкриттям.
У 1929 році медична школа була повністю переведена на державне фінансування.
А 1930 році нарешті було виділено приміщення для школи, в якому раніше знаходився Райвиконком.
У 1930 році, на виконання Постанови РНК УРСР від 01.08.1930 р. «Про мережу технікумів», медпрофшколу було реорганізовано в Уманський медичний технікум з двома відділеннями: фельдшерське та акушерське.
В 1935 році виділили кошти, за які було придбано до десятка будинків для гуртожитків.
В 1936 році медтехнікум перейменований в фельдшерсько-акушерську школу з трьохрічним строком навчання.
В 1941 році розпочалась Велика Вітчизняна війна. З початком періоду окупації фельдшерсько-акушерська школа продовжувала своє функціонування. Навчання проводили українською мовою ті ж викладачі, які працювали в школі до війни, серед них було багато лікарів. Восени 1942 року школа припинила свою роботу. Значну частину учнів було відправлено на роботи до Німеччини.
З 1944 року, відразу після визволення Умані від окупантів, за Постановою Київського облвиконкому Уманська фельдшерсько-акушерська школа відновила свою роботу і готувала для закладів охорони здоров'я фельдшерів-акушерів.
В 1954 році школа переіменована в Уманське медичне училище. З цього часу училище почало готувати фельдшерів, акушерок і медичних сестер.
З 1964 року училище припинило підготовку акушерок і готувало лише фельдшерів та медичних сестер.
В 1966 році було виділено кошти на добудову училища. В листопаді цього ж року розпочато будівництво триповерхового навчального корпусу, а в квітні 1967 року розпочали роботи з переобладнання фасаду училища. 20 вересня 1967 року будівництво було завершено.
У 2006 році Уманське медичне училище реорганізовано в Уманський медичний коледж.
В 2021 році Рішенням Черкаської обласної ради змінено найменування Уманського медичного коледжу на Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Уманський медичний фаховий коледж Черкаської обласної ради".
За час свого існування цей заклад підготував понад 23 000 фахівців, які сьогодні працюють в усіх регіонах України та за її межами.
Коледж має достатню матеріальну базу, яка відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, кадровий потенціал та відповідне методичне забезпечення надання освітніх послуг на рівні підготовки молодших спеціалістів.
Високе визнання отримав наш навчальний заклад при підготовці медичних кадрів середньої ланки для системи охорони здоров’я України, за що рішенням Президії Асамблеї ділових, наукових і творчих кіл України нагороджений Всеукраїнським знаком якості „Вища проба”, нагороджений Почесним дипломом «Діловий імідж України. Здобутки. Досвід. Визнання.», Лідер національних рейтингових програм «Флагмани України» та «Флагмани освіти України», занесений до «Енциклопедії медичної освіти України», Почесною грамотою Професійної спілки працівників охорони здоров’я України.
СТРУКТУРА ЗАКЛАДУ